Sportovní hry seniorů poprvé pod záštitou ČUS

12.06.2014 16:12

Zdroj: www.cuscz.cz

Spolek Buď Fit Seniore uspořádal v Praze dne 4. 6. 2014 třetí ročník Sportovních Her Seniorů. Akce se uskutečnila na Atletickém stadionu Domů dětí a mládeže v Dejvicích a to pod záštitou České unie sportu (za účasti předsedy JUDr. Miroslava Jansty), projektu SENSEN (senzační senioři)  Nadace Konto Bariéry a 1. náměstka primátora hlavního města Prahy Jiřího Vávry.

Do soutěží her se aktivně zapojilo celkem 335 účastníků převážně z Prahy, dále pak z Poděbrad, Berouna, Českých Budějovic, Olomouce, Paskova a Opavy. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích: A = 55 – 64, B=65 – 74, C=75+. Příchozí se mohli zapojit také v rámci programu nesoutěžního „Senzačního odpoledne“.

Cenu pro nejstaršího účastníka věnoval předseda České unie sportu Miroslav Jansta a předal ji společně s Miss World Taťánou Kuchařouvou - paní Antónii Vohradské z Prahy. Nejstarší soutěžící seniorce je 88 let.

Muži i ženy soutěžili v individuálních disciplínách Nordic walkingu na 800m, slalomu na 2 x 25m a biatlonu. Smíšená tříčlenná družstva soutěžila v Pétanque a štafetě na 4 x 100m.

Účastníky Her přišli podpořit a slavnostního předávání cen se zúčastnili osobnosti ze světa sportu a společenského života. Byli mezi nimi současní či bývalí členové Dukly Praha olympijští medailisté David Svoboda, Imrich Bugár nebo Václav Chalupa. Pánskou část účastníků potěšila přítomnost miss World Taťány Kuchařové, dokumentaristky Silvie Dymákové nebo herečky Kláry Jandové. O závěrečnou kulturní tečku se postarala zpěvačka Petra Janů.

Odpoledne si mohli účastníci vyzkoušet další vhodné aktivity pro seniory jako například tanec pod vedením lektorů, jógu, lukostřelbu, kroket, golfový odpal a nebo si zaveslovat na trenažéru pod dohledem Václava Chalupy.

Vzhledem k obrovskému nadšení a zájmu o sportovní klání ze stran seniorů se rozhodla Česká unie sportu podpořit aktivity spolku Buď fit seniore a rozšířit v budoucnu Sportovní hry seniorů i do dalších regionů. Poprvé by měly letos na podzim Sportovní hry seniorů proběhnout rovněž v Brně u příležitosti Dne seniorů v  a také v Českých Budějovicích.